To jest strona archiwalna
   Co to był za portal ?   
Najnowsze informacje
Zapraszamy, promujemy
Reklama
OGŁOSZENIA i REKLAMY (arch.)
Reklama
Reklama
Reklama
InTARnet poleca
Reklama
Reklama
Źródło: inTARnet.pl
  
   Zaproszenie do oddania hołdu „najodważniejszemu z odważnych”    -   23/5/2014
Pozostaw w niedzielę kwiat na Moście Rotmistrza
W niedzielę minie 66. rocznica wykonania wyroku śmierci (mordu sądowego) na rotmistrzu Witoldzie Pileckim, bohaterze narodowym, którego miejsca spoczynku wciąż nie znamy ale pamięć o nim - po latach milczenia - przywracana jest narodowej świadomości. Środowiska patriotyczne w Tarnowie zachęcają tarnowian do oddania hołdu Rotmistrzowi, poprzez przyniesienie w najbliższą niedzielę 25 maja na Most jego imienia ... kwiatów, choćby polnych.

Ogloszenie
>

Witold Pilecki (1901 - 1948) był harcerzem, kawalerzystą, uczestnikiem wojny polsko-bolszewickiej i kampanii wrześniowej, twórcą Tajnej Armii Polskiej, ochotnikiem do Kl Auschwitz - i późniejszym zbiegiem z tego obozu zagłady - gdzie przez dwa i pół roku organizował ruch oporu, autorem pierwszych raportów o holokauście, walecznym żołnierzem Powstania Warszawskiego (dowódcą słynnej "Reduty Witolda") i II Korpusu Polskiego, który wrócił w grudniu 1945 r. do Polski, aby organizować struktury oporu przeciw komunistycznej opresji. Więziony, torturowany, sądzony przez komunistycznych oprawców i zabity 25 maja 1948 r. o godzinie 21:30 - strzałem w tył głowy - w słynnym areszcie śledczym na Rakowickiej.

Do dziś nie znamy miejsca złożenia zwłok tego bohatera, mając jedynie nadzieję, że szczątki te odnalezione zostaną podczas prac ekshumacyjnych, których kolejny etap zaplanowany został właśnie w Kwaterze "Ł" na Powązkach. O pamięć być może największego polskiego bohatera narodowego dbać należy zatem tam, gdzie istnieją miejsca dedykowane jego pamięci. Od 4 lat takim miejscem w Tarnowie jest nowy Most im. rtm. Witolda Pileckiego (w ciągu ulic Starodąbrowska - Mostowa).

Podobnie jak rok temu, Obywatelskie Porozumienie Osób i Organizacji na rzecz Tradycji i Niepodległości, zaprasza 25 maja do przyjścia na Most Rotmistrza podczas niedzielnego spaceru oraz przyniesienia i pozostawienia tutaj kwiatu. Liczy się przy tym pamięć, a nie cena i ilość kwiatów ! Na majowych łąkach i w naszych ogródkach kwiatów przecież teraz nie brakuje ...
Wszystkich chętnych zapraszają jednocześnie o godzinie 21:30 na wieczorne czuwanie - do wspólnej modlitwy za duszę śp. Rotmistrza, o szczęśliwe odnalezienie jego szczątków i opiekę bożą w dziele propagowania wiedzy o niezłomnej postawie i zasługach Witolda Pileckiego dla Europy i świata.
Dla tej ostatniej intencji symboliczne znaczenie ma w tym roku fakt, że rocznica śmierci Witolda Pileckiego zbiega się z wyborami do Parlamentu Europejskiego.
Od wielu lat wolontariusze akcji społecznej "Przypomnijmy o Rotmistrzu", przybliżającej jego postać i dzieło, zabiegają bowiem w Brukseli o ustanowienie dnia 25 maja, daty śmierci naszego bohatera, Europejskim Dniem Bohaterów Walki z Totalitaryzmem.
Nikt lepiej, niż "ochotnik do Auschwitz", autor wstrząsającego Raportu o niemieckich zbrodniach i ofiara komunistycznych oprawców nie nadaje się lepiej na symbol oporu przeciw obu największym systemom totalitarnym w dziejach.

Pamiętajmy o Rotmistrzu. Trzeba dać świadectwo.
Sonda inTARnetowa
 
A to czytałeś ?

Warning: mysql_connect() [function.mysql-connect]: Unknown MySQL server host 'mysql5-3.premium' (1) in /home/intarnet/www/www1.atlas.okay.pl/poll/include/class_mysql.php on line 32
Connection Error
MySQL Error : Connection Error
Error Number: 0 
Date    : Sat, July 20, 2024 13:32:45
IP     : 44.200.194.255
Browser   : CCBot/2.0 (https://commoncrawl.org/faq/)
Referer   : 
PHP Version : 4.4.9
OS     : Linux
Server   : Apache
Server Name : tnt.intarnet.pl
Script Name : /index_full.html